Geri
AKADEMİK

Yaşlı ve Hasta Bakımı Kursu - 07.01.2011

17.01.2011

Kurs detayları için tıklayınız

YAŞLI VE HASTA BAKIMI KURSU

 Nüfusun yaşlanması,21.yüzyılda ön plana çıkan en önemli demografik olgulardan biridir. Günümüzde dünyada, özellikle gelişmiş ülkelerde beklenen yaşam süresi uzamakta, doğum oranları azalmakta ve dolayısıyla yaşlı nüfus sayısal ve oransal olarak artmaktadır. Yaşlı birey sayısındaki artış eğiliminin gelecek yüzyılda da devam etmesi beklenmektedir.

     Yaşlanma ayrıcalıksız her canlıda görülen, tüm işlevlerde azalmaya neden olan, süreğen ve evrensel bir süreç olarak tanımlanabilir. Yaşlı bireyin bakımı da özellikli bir konudur. Toplumumuzda bu hizmeti yürütecek geleneksel rol kadınındır. Ancak günümüzde kadının giderek artan oranlarda çalışma yaşamına girmesi, yaşlı bakımı konusunda yardımcı elemanlara ihtiyaç gereksinimini ortaya çıkarmıştır.

        Yaşlının ve bakıma muhtaç olan bir hastanın özelliklerini tanıyabilen, onları anlayıp kendini onun yerine koymayı başarabilen, sağlığı geliştirmek veya mevcut durumu korumak için yapabildiği öz bakım uygulamalarına destek vermek, yetemedikleri yerde tüm bakımı sağlamak, yaşlı yâda hastanın yaşadığı ortamı uygun hale getirmek, risk faktörlerini ortadan kaldırmak, ilaçlarını düzenli kullanmasını sağlamak amacı ile bakımlarını üstlenecek kalifiye elemanlar yetiştirmek kursumuzun temel amacıdır. Bununla birlikte program sonunda bu kadar elemana ihtiyaç olan bir alanda kursu başarı ile tamamlayanlara iyi bir gelir sağlamak ya da kursa katılan kişilerin kendi yaşlısına veya hastasına daha kolay ve daha iyi bir bakım verebilmelerini sağlamak diğer amaçlarımız arasındadır.

YAŞLI VE HASTA BAKIMI İÇİN EĞİTİM ŞART

Kayıtlar

Başlangıç tarihi

Bitiş tarihi

Kurs günleri

17.01.2011-31.01.2011

07.02.2011

17.04.2011

Cumartesi -Pazar (4+4)

 

- See more at: http://www.medipol.edu.tr/Sayfa/356/sertifika-programlari/Ingilizce-Kurslari.aspx#sthash.AfptiSfX.dpuf
Bilgi Talep Formu