Geri
AKADEMİK

Akdeniz Gençlik Ofisi Programı

25.02.2014

Temelleri 14 Aralık 2009 tarihinde Paris’te düzenlenen “Migration in the Mediterranean: Building an Area of Shared Prosperity” başlıklı Bakanlar toplantısında atılmış olan ve ülkemiz ile birlikte 16 ülkenin üyesi bulunduğu “Akdeniz Gençlik Ofisi” ..

AGO Programının en önemli hedefleri; üyelerinin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunacak alanlarda üyeleri arasındaki bilgi ve öğrenci hareketliliğini artırmak ve öğrencilere deneyim kazandırmak amacıyla iş ve staj imkanı sağlamaktır.
Bahse konu Programın 2014-2016 dönemi başvuruları için son tarih 09 Mart 2014 olup ayrıntılı bilgi için http://www.officemediterraneendelajeunesse.com/en (İngilizce) veya http://www.officemediterraneendelajeunesse.com/fr (Fransızca) sayfaları ziyaret edilebilir.

Başvurular; yükseköğretim kurumlarımızın, Akdeniz Gençlik Ofisi Projesine dahil olan ülkelerin ilgilendikleri yükseköğretim kurumlarıyla yüksek lisans ve doktora programı geliştirmelerine yöneliktir. Bu dönem ülkemizin Katılımcı Üye sıfatıyla AGO’ya dahil olması dolayısıyla, yükseköğretim kurumlarımız program başvurusu yapıp kabul edildikleri taktirde AGO etiketli yüksek lisans veya doktora programlarını yürütebilecek olup, sonraki aşamada bu programlara dahil olacak öğrencilerimize burs imkanı tanınamayacaktır.


Bilgi Talep Formu