Geri
AKADEMİK

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMINA VE ERASMUS İNGİLİZCE SINAVI BAŞVURU İLANI

18.03.2014

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz ve/ya Güz+Bahar Dönemi Erasmus Değişim Programından Yararlanma İlanı

ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI
Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri, kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.
Erasmus, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında anlaşma sağlanan yurtdışındaki bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır.
BAŞVURU KOŞULLARI:

  • Başvuru yapabilmek için bölümünüze ait kontenjan olması gerekmektedir. Kontenjan tablosunu öğrenmek için Uluslararası Ofis ile iletişime* geçiniz.                                                                                                                                                                         
  • Başvuru için Genel Akademik Not Ortalamasının; Ön lisans ve Lisans öğrencileri için 2,20/4,00, Yüksek Lisans veya Doktora öğrencileri için ise 2,5/4,00 olması gerekmektedir. Not: (hazırlık ve birinci sınıfında okuyan öğrenciler ile Yüksek Lisans ve Doktora programları öğrencileri hazırlık ve bilimsel hazırlık dönemleri ile esas eğitime başladıkları ilk yarıyıl için bu programdan yararlanamazlar.)                                                                                                                                                        
  • Başvuru yapan öğrenciler, İstanbul Medipol  Üniversitesi Hazırlık Koordinatörlüğü tarafından yapılacak olan 5 Nisan 2014 (Cumartesi) saat 10.00’daki Haliç yerleşkesinde 36 numaralı derslikte olacak olan yabancı dil sınavına girmeli ve 100 üzerinden en az 60 puan almalıdır. Erasmus Dil sınavı, 1 saat süren çoktan seçmeli bir sınavdır. Sınavda dinleme, konuşma ve yazma bölümleri yer almamaktadır.                                        
  • YDS, (3 Yıl geçerli KPDS, ÜDS )veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilmiş sınavlardan 60 puan ve üstü almış öğrenciler sınava girmek zorunda değildir. Bu öğrencilerin,  Sınav sonuçlarını gösteren belgeyi Uluslararası ofise, başvuru evraklarıyla beraber teslim etmeleri gerekmektedir.          ÖSYM tarafından yayınlanan Yabancı dil eşdeğerlik tablosu

 

Başvuru Tarihleri: 14-27 Mart 2014
Daha detaylı bilgi için mutlaka bilgilendirme için mutlaka bilgilendirme formunu okuyunuz. İlgili dökümana ulaşmak için tıklayınız.
Değişim programları afişi için tıklayınız.


İLETİŞİM İÇİN:
Haliç Yerleşkesi  4.Kat Uluslararası Ofis
Tel: 0212 453 49 02-49 87
Erasmus Koordinatörü: Prof. Dr. Tangül MÜDOK
Erasmus Personeli: Kevser MERCAN
E-mail: [email protected] ve ya [email protected]


Bilgi Talep Formu