Geri
AKADEMİK
Banner

Medipol Üniversitesi dünya standartlarında ve alanlarında ilk olan pek çok araştırma merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Bu merkezlerin listesini ve ön bilgilerini aşağıda görebilir, detaylı bilgi almak için üniversite websitemizin ilgili sayfalarına ulaşabilir ya da çağrı merkezimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırmaları Merkezi

Sağlık Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Nisan 2010’da faaliyete başlamıştır. Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi bünyesindeki Esenler Hastanesi, Sefaköy Hastanesi, Fındıkzade Hastanesi, Vatan Kliniklerinde eğitim ve sağlık hizmeti verilmektedir. Üniversitemzin işbirliği protokolü imzaladığı Medipol Mega Hastaneler Kompleksi de Üniversite Hastanesi olarak eğitim ve araştırma altyapısına katkı vermektedir.  

 

İlaç ve Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi

İlaç ve sağlık sektöründeki kurum ve kuruluşlar, profesyoneller, sivil toplum örgütleri ile ilaç ve sağlık hukuku alanında bilimsel araştırmalar sürdüren araştırmacı ve akademisyenler arasında işbirliğini sürekli kılacak bir üniversite-sanayi işbirliği platformu oluşturmak amacıyla kurulmuştur.  

 

Biohukuk Uygulama ve Araştırma Merkezi

Merkezimiz tıp alanında ve hukuk alanında çalışan akademisyenleri biraraya getirerek gerek hukuk gerek tıp fakülteleri kapsamında faaliyet gösteren bölüm ve anabilim dallarına destek olacak bilgi üretimini sağlamaktadır.  

 

Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Uygulama Ve Araştırma Merkezi

Merkezimiz Şubat 2016’da faaliyete başlamıştır. Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi bünyesindeki Unkapanı Hastanesi ve Esenler Kliniklerinde eğitim ve sağlık hizmeti verilmektedir. Üniversitemizin işbirliği protokolü imzaladığı Medipol Mega Hastaneler Kompleksine bağlı Diş Hastanesinde eğitim ve araştırma altyapısına katkı verilmektedir.

 

Bilişim Hukuku Uygulama Ve Araştırma Merkezi

Bilişim hukuku, iletişim/internet teknolojileri ve hukuk alanlarıyla ilgili interdisipliner bir bilim alanı olup bilişim alanında ve hukuk alanında çalışan akademisyenleri biraraya getirmeyi amaçlamaktadır.  

 

Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Ve Araştırma Merkezi

İstanbul Medipol Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi, 2013 yılında kurulmuştur. Merkez geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının bilimsel yöntemlerle araştırmalarının yapılmasını, tıp doktorlarına lisans süresinde kanıta dayalı bilgiler eşliğinde öğretilmesini ve mezuniyet sonrası dönemde uygulamalı bir şekilde eğitilerek yetkilendirilmesini amaçlamaktadır.

 

Milletlerarası Hukuk Ve Dış Politika Uygulama Ve Araştırma Merkezi

İstanbul Medipol Üniversitesi Milletlerarası Hukuk ve Dış Politika Araştırma ve Uygulama Merkezi, farklı disiplinlerden alanlarında uzman kişilerin Üniversitedeki ilgili fakülte ve yüksekokul programlarına yönelik katkılarının aktarılmasında bir köprü işlevine sahiptir. Bu vesileyle Merkez, alanında ulusal ve uluslararası uzmanların aracılığıyla uluslararası iş birliklerinin bir araya getirildiği bir adres şeklinde faaliyet göstermektedir.

 

Akdeniz Araştırmaları UAM

Akdeniz Araştırmaları Merkezi, özel olarak Akdeniz havzasında, Balkanlar ve Kafkaslarla bütün bir İslam coğrafyasında varlığını hissettiren ve medeni bir varoluşun önünde engel olan sosyal, kültürel, dini, siyasi, etnik ve diğer beşeri sorunlarla ilgili bir tartışma, anlama ve birlikte çalışma ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır. Merkez, bölgedeki gelişmeleri takip ederek bilgi ve analiz üretme işlevinin yanında yerel ve küresel politikaları karşılaştırma imkanı sunmayı hedeflemektedir. Diğer bir hedefi ise özellikle Akdeniz bölgesindeki ilgili kuruluşlarla ortak projeler geliştirerek ulusal ve uluslararası kamuoyuna, medyaya ve uygulayıcılara güncel meseleleri analiz ve saha çalışmaları yaparak destek vermektir.  

 

Sağlık Sistemleri ve Politikaları Uygulama Araştırma Merkezi

Biyoteknoloji ve Biyomühendislik Uygulama Araştırma Merkezi

İklim Değişikliği Çalışmaları Uygulama Araştırma Merkezi

Rüya, Uyku ve Hipnoz Çalışmaları Uygulama Araştırma Merkezi

Sürekli Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Türkçe Öğretimi Uygulama Ve Araştırma Merkezi (TÖMER)

Bilgi Talep Formu