Geri
AKADEMİK

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Mazeret Sınavı Başvuru Duyurusu

06.04.2021

Mazeret sınavı başvuru süreci ile ilgili aşağıdaki bilgilere dikkat ediniz;

  1. Mazeret sınavları 20-25 Nisan 2021 tarihleri arasındadır.
  2. Mazeret sınavı başvuru formuna; youtube.com/watch?v=W75Z1-RSt2s linkinde yer alan videodaki yönergeleri takip ederek erişebilirsiniz.
  3. Mazeret sınavı başvuruları, sınav tarihinden itibaren 5 iş günü içinde yapılmalıdır.
  4. Mazeret sınavı başvuruları, durumunuzu belirten belge (sağlık raporu, ekran görüntüsü vb) eklenerek yapılmalıdır. Sınav sırasında yaşadığı problemleri belgelendiremeyen öğrencilerimizin Mazeret Sınavı talepleri dikkate ALINMAYACAKTIR.
  5. Sınav esnasında yaşanan ekran donması ya da bilgisayar kapanması gibi durumlarda, sınav süresi içinde MEBİS sisteminize tekrar giriş yaparak sınavınızı kaldığınız yerden tamamlayabilirsiniz.
  6. Sınav esnasında yaşanan teknik sorunlar için, “tam ekran” görüntüsü alarak (QR kod, ağ bağlantı işareti, süre vb. ifadeler dahil) [email protected] adresine mail gönderiniz.
  7. Mebisdestek adresine mail attığınız halde sorununuzun çözülmediğini veya devam ettiğini düşünüyorsanız; sınavda yaşadığınız sorunu, kısa ve açık bir dille yazıp, ekran görüntüsü ekleyerek (QR kod, ağ bağlantı işareti, süre vb. ifadeler dahil), mazeret sınavı başvuru formunu doldurunuz.
  8. “Sınavı Sonlandır” işlemini yaptıktan sonra sınavlarınız ile ilgili geriye dönük herhangi bir işlem yapılamamaktadır. 

Bilgi Talep Formu