Geri
AKADEMİK

Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni Düzenlendi

27.03.2019

Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni Düzenlendi

İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin 2025 yılına kadar ‘Tam Akreditasyon’ statüsünü alması düzenlenen törenle kutlandı. Törende, ECZAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas, Rektörümüz Prof. Dr. Sabahattin Aydın ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Omurtag’a akreditasyon belgesi takdim etti.

İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin, Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) tarafından akredite edilmesi düzenlenen törenle kutlandı. Güney Kampüs Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Ceran, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülden Omurtag, Tıp Fakültesi Öğretim Üyemiz ve Kalite Komisyonu Koordinatörü Prof. Dr. Recep Öztürk ile ECZAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas başta olmak üzere fakülte dekanları, akademik personel ve çok sayıda öğrenci katılım sağladı. 2025 yılına kadar 6 yıl süreyle ‘Tam Akreditasyon’ statüsü alan fakültemiz için düzenlenen törende ECZAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Rollas, Rektörümüz Prof. Aydın ve Dekan Prof. Omurtag’a akreditasyon belgesi takdim etti. Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Metin Uyar’ın sunuculuğunu üstlendiği törenin açış konuşmasını gerçekleştiren Omurtag, akreditasyon sürecini başarı ile tamamladıkları için gururlu olduklarını söyledi. Süreç boyunca emeği geçen herkese teşekkür eden Omurtag, “Akreditasyon sürecinden yüzümüzün akıyla çıkmanın gururunu yaşarken altı yıl sonra yeniden akredite olabilmek için gerekli çalışmaları sürdüreceğimizin de sözünü veriyorum.” dedi.

 

ROLLAS: MEDİPOL’ÜN KALİTE GÜVENCESİ ONAYLANDI

Programda konuşan ECZAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas da yapılan değerlendirme sonucu İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin her anlamda akreditasyon belgesini hak ettiğini söyledi. Fakültenin zayıf yanlarını güçlendirerek gelecekte daha iyi olacağına inandığını söyleyen Rollas şöyle dedi: “İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, eğitim-öğretimi, akademik kadrosu, bilimsel araştırmaları, fiziksel ortamı, mali kaynakları, öğrenci hizmetleri, hedefleri, misyonunu gerçekleştirme durumu istenen standartlara uygunluk açısından değerlendirildi ve kalite güvencesi onaylandı. Fakültenin zayıf yönlerini güçlendirerek, gelecekte daha kaliteli ve iyi olacağına da inanıyoruz.” 

REKTÖR AYDIN: AKREDİTASYON DAHA İYİ ULAŞMAK İÇİN BİR ARAÇTIR

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Aydın ise akreditasyonun bir hedef değil sürekli iyiye gitmek için bir araç olduğunu söyledi. Son iki ay içinde üniversite genelinde aldıkları akreditasyon haberlerinden mutluluk duyduğunu belirten Aydın şöyle dedi: “Akreditasyon bir kalite sürecidir, ‘akredite olduk’ diyerek koltuklarımıza rahat rahat oturmayalım. Akreditasyonu da bir hedef gibi görmememiz lazım, akreditasyon daha iyiye gitmek için bir araçtır. Kalite güvencesini ben iki basit ilkeyle açıklıyorum. Kalitede öncelikli olarak istikrarlı olmak gerekiyor. Çok hızlı adımlar atmaya gerek yok ama sabırla sürekli ileriye adım atarak istikrarı sağlamak gerekiyor. İkincisi her gün daha iyiye gitmek. Bugünün dünle aynı olmaması için mücadele vermek gerekiyor. Bu iki ilkeyi benimsediğimiz zaman sürekli bir kalite ve iyileşme sağlanıyor. Bu anlamda akreditasyon değerlendirmeleri, ara değerlendirmeleri ve yorumlar bizim kendimize bakıp ‘biz bugün ne yaptık?’ sorusuna geri bildirim almamızı sağlıyor. Bu açıdan akreditasyon süreçlerini araç olarak değerlendiriyorum.”


Canlı DestekBilgi Talep Formu