Ana içeriğe atla

Ders Detayı

Ders Tanımı

DersKoduYarıyılT+U SaatKrediAKTS
TEMEL PERİODONTOLOJİ2+8612
Ders Programı Pazartesi 17:30-18:15 Pazartesi 18:30-19:15 Pazartesi 19:30-20:15 Pazartesi 20:30-21:15 Pazartesi 21:30-22:15 Pazartesi 22:30-23:15 Salı 19:30-20:15 Salı 20:30-21:15 Salı 21:30-22:15 Salı 22:30-23:15
Ön Koşul Dersleri
Önerilen Seçmeli Dersler
Dersin DiliTürkçe
Dersin SeviyesiDoktora
Dersin TürüZorunlu
Dersin KoordinatörüDoç.Dr. Nur BALCI
Dersi VerenlerProf.Dr. Hilal TOYGAR, Doç.Dr. Nur BALCI, Dr.Öğr.Üye. Nurcan AKSAKA, Dr.Öğr.Üye. Emrah TÜRKMEN, Dr.Öğr.Üye. Caner ATALAY, Dr.Öğr.Üye. Meltem ÇAKIR, Dr.Öğr.Üye. Deniz ARSLAN
Dersin Yardımcıları
Dersin AmacıDersin amacı; Doktora periodontoloji eğitiminde, temel periodontoloji eğitimi vererek, doktora öğrencisinin periodontal hastalık durumlarında, hastalığın histopatolojisini anlayıp; genetik, çevresel, sistemik vb. ilişkili faktörleri göz önünde bulundurarak teşhis ve başlangıç periodontal tedavisini başarılı bir şekilde uygulaması sağlanır.
Dersin İçeriğiBu ders; 1.periodontolojiye giriş
2. priodontal hastalıklar; konularını içermektedir.
Dersin İçeriğiÖğretim YöntemleriÖlçme Yöntemleri
Öğretim Yöntemleri:
Ölçme Yöntemleri:

Ders Akışı

SıraKonularÖn Hazırlık
11.periodontolojiye giriş
2. priodontal hastalıklar
Kaynak
Newman and Carranza's Clinical Periodontology 13th Edition - May 29, 2018 Lindhe′s Clinical Periodontology and Implant Dentistry Ciltli Kapak – 23 Eylül 2021 İngilizce Baskı Niklaus P. Lang (Editör), Tord Berglundh (Editör), William V. Giannobile (Editör), Mariano Sanz (Editör)
Plastik-Estetik Periodontal Cerrahi ve İmplant Cerrahisi Ciltsiz – 1 Ocak 2014 March Hurzeler Otto Zuhr (Eser Sahibi) Contemporary Implant Dentistry, 3e [Hardcover] Misch DDS MDS PhD(HC), Carl E.

Dersin Program Yeterliliklerine Katkısı

Dersin Program Yeterliliklerine Katkısı
NoProgram Yeterliliği Katkı Düzeyi
12345
0
Periodontoloji bilimine ilişkin temek ve ileri periodontal tedavilere yönelik kapsamlı bilgiye sahiptir. Alanıyla ilgili temek bilimsel soruları ve güncel araştırma başlıklarını bilir, bunlarla ilgili yeni hipotezler üretebilir. Periodontoloji ve İmplantoloji alanında tüm literatürlere hakimdir ve yenilikleri takip eder.
0
Periodontoloji alanında temel ve ileri tedavi yöntemlerini uygulayabilir. Bu alanlarda temel araştırmalar yapabilir. Yeni yöntem ve teknikler geliştirebilir. Çalışma konusuyla ilgili araştırma projeleri tasarlayabilir ve bunları projelendirebilir. Araştırma sonuçlarını sözlü ve yazılı bildiri olarak sunabilir ve makale olarak yazabilir.
0
Ekip içinde ve bağımsız olarak klinik uygulama yapabilir, bilimsel araştırma tasarlayabilir ve yürütebilir. Periodontoloji ve implantoloji alanında tedavi planlaması yapabilir ve uygulayabilir.
0
Her seviyedeki yeni bilgiyi Periodontoloji alanındaki mevcut bilgileriyle birleştirebilir ve yorumlayabilir.
0
Bilimsel ve klinik çalışmalarında iletişim becerisi ile yeni teknolojik gelişmeleri takip eder ve verimli olarak kullanır. Bilgisini sözlü y ada yazılı olarak aktarabilir ve bunu anadili dışında İngilizce olarak da yapabilir. Etik değerlere bağlı olarak sosyal sorumluluklarını yerine getirir.
0
Klinik bilgilerini bilimsel araştırmaların sonuçlarıyla beraber değerlendirip, Periodontoloji alanında klinik uygulamalara fayda sağlamayı hedefler.

Değerlendirme Sistemi

Katkı DüzeyiMutlak Değerlendirme
Ara Sınavın Başarıya Oranı 50
Genel Sınavın Başarıya Oranı 50
Toplam 100

Ders

-

Dersin Detaylı Bilgileri

-

Sayısal Veriler

Öğrenci Başarı Durumu