Geri
AKADEMİK

Hangi Dersler Uzaktan Yapılır?

Üniversitemizde aşağıdaki 5i Dersleri asenkron (canlı olmayan) olarak yapılır.  Ders seçimi yapılırken aşağıdaki derslerin mutlaka seçilmesi gerekmektedir.

TÜRK DİLİ I

TÜRK DİLİ II

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE ARAÇLARI I (Türkçe)

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE ARAÇLARI II (Türkçe)

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE ARAÇLARI I (İngilizce)

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE ARAÇLARI II (İngilizce)

İNGİLİZCE I/ÖN LİSANS

İNGİLİZCE II/ÖN LİSANS

İNGİLİZCE I/LİSANS

İNGİLİZCE II/LİSANS

Bunun dışında senato kararıyla bölümünüze ait bazı dersleriniz uzaktan veriliyor olabilir. Başka bir dersiniz olup olmadığını danışmanınızdan öğrenebilirsiniz.

Ders Materyallerine ve Öğretim Elemanı Bilgisine Nasıl Erişebilirim?

Öğrenci ders seçimi tamamlandıktan sonra, öğretim elemanı bilgileri ve ders materyalleri alanına https://mebis.medipol.edu.tr/ adresi üzerinden MEBIS kullanıcı adı ve şifresi ile erişim sağlayabilir.

Uzaktan Eğitim Duyurularına Nasıl Erişebilirim?

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Duyurularının tamamına http://www.medipol.edu.tr/akademik/arastirma-merkezleri/uzaktan-egitim-uam/duyurular linkinden erişim sağlayabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Sınavları Nasıl Yapılır?

Ara sınavlar gözetimsiz uzaktan (online) yapılır. Gözetimsiz yapılan ölçme değerlendirme etkinliklerinin genel başarıya etkisi, uzaktan öğretimde %20’dir. Sınav süresi sınav tarihinden itibaren 5(beş) iş günü açık kalacak şekilde planlanır.

Final sınavı ve bütünleme sınavı Örgün ya da gözetimli olarak Üniversitemizin Bilgisayar Laboratuvarlarında yapılır. Gözetimli yapılan ölçme değerlendirme etkinliklerinin genel başarıya etkisi, uzaktan öğretimde %80’dir.

Sınava Nasıl Giriş Yapılabilir?

Öğrenci sınava giriş videosunu uygulamalı ve görsel açıklamalı görüntülemek için http://www.medipol.edu.tr/akademik/arastirma-merkezleri/uzaktan-egitim-uam/ogrenci-rehberi bağlantısındaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sınav Sırasında Sorun Yaşandığı Zaman Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Sınavda sorun yaşanılması durumunda, sorun yaşadıkları süre içerisinde mutlaka [email protected] adresine mail atmaları gerekmektedir. Aksi halde sınavda yaşadıkları sorunlar tespit edilemeyebilir.

Teknik sorun dışındaki mazeret bildirimleri Rapor ve gerekçe dilekçesi ile ilgili Fakülte\YO\MYO sekreterliğine teslim edilir. Gerekli işlemleri bu birimler yapar ve sınav tekrarı kararı alarak MUZEM’e bildirir. Bu durumda mazeret sınavı, Rektörlükçe ilan edilen tarihlerde uzaktan online olarak yapılır.

Sınavda sorun yaşayan öğrencilerin, sınav sonrası teknik mazeretlerini beş iş günü içerisinde değerlendirilebilmesi için Fakülte\YO\MYO sekreterliklerine dilekçe yazmaları gerekmektedir.

Sınav Sonucumda Hata Olduğunu Düşündüğüm Durumda Nasıl İtiraz Edebilirim?

Sınavların sonuçlarına maddi hata nedeniyle itirazlar; sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5(beş) iş günü içinde ilgili dersin bağlı olduğu fakülte sekreterliğine dilekçe verilerek yapılır.

Öğretim Elemanlarıyla İletişim

Dersler

Ders Koordinatörü 

Mail Adresi 

Türk Dili 

Abdullah Azmi BİLGİN 

[email protected] 

Kübra GÜRSOY

[email protected]

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 

Mehmet İPŞİRLİ 

[email protected]

Ahmet UĞUR

[email protected] 

Bilgi Teknolojileri ve Araçları (TÜRKÇE)

Serpil AYDIN

[email protected] 

Bilgi Teknolojileri ve Araçları (İNGİLİZCE)

Özge DOĞUÇ 

[email protected] 

İngilizce 

Onur KAVAK 

[email protected]

Tuba ŞENEL İNCE

[email protected] 

Akademik İletişim Becerileri 

Mehmet SAYLIK

[email protected]

Eğitim Fakültesi - Bilişim Teknolojileri  

Serpil AYDIN

[email protected]