BAŞKAN'DAN
Yazdır

Kampüsler

KAVACIK KAMPÜSÜ


Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu Yakası ayağında, köprünün hemen çıkışında yer alan Kavacık Kampüsü, Beykoz Ormanlarına komşu merkezi konumu ile dikkat çekiyor. Kavacık Kampüsü, tenis ve basketbol sahaları, dinlenme ve sohbet alanları, geniş salonları, derslikleri ve bahçeleri ile öne çıkıyor. Medipol, hızla devam eden yeni Kavacık Kampüsü inşaatı ile de Kavacık’ı bir eğitim üssü yapmayı hedefliyor. Kavacık, 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni kampüsümüze ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.


KAVACIK KAMPÜSÜNDE YER ALAN AKADEMİK BİRİMLER
Uluslararası Tıp Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
İletişim Fakültesi
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
İMÜ Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu
Hazırlık Dil Okulu


HALİÇ KAMPÜSÜ


Haliç Kampüsü; Suriçi’nde, Haliç’in kenarında yer almaktadır. Kentin en merkezi konumuna sahip olan Kampüs, çevresindeki tarihi ve kültürel zenginlik ile öne çıkmaktadır. Haliç Kampüsü; modern binası, ferah lobisi ve bahçeleri ile canlı bir üniversite yaşamına ev sahipliği yapmaktadır. Sinema, tiyatro, müzik, gezi ve fotoğrafın da aralarında olduğu 50’ye yakın öğrenci kulübü de bu canlılığa renk katmaktadır.

HALİÇ KAMPÜSÜNDE YER ALAN AKADEMİK BİRİMLER
Tıp Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi (İngilizce)
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
İMÜ Meslek Yüksekokulu

BAĞCILAR KAMPÜSÜ


Öğrencilerin uygulama dersleri ve staj eğitimlerinin yapıldığı Bağcılar’daki Medipol Üniversitesi Hastanesi ise TEM Otoyolu kenarında olmasının getirdiği merkezi konumu ve dev bir eğitim kompleksi olması ile öne çıkmaktadır. Bünyesinde Genel, Onkoloji, Kalp-Damar Cerrahisi ve Diş Hastanesi olarak 4 hastaneyi barındıran Medipol Üniversitesi Hastanesi, 470 yatak kapasitesi, 133 yoğun bakım ünitesi, 246 poliklinik odası ve 25 ameliyathanesi ile Medipol öğrencilerine pratik eğitim imkânı sunmaktadır.