Kurucu'dan
Yazdır

Rehberlik Hizmetleri


PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ
Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri çerçevesinde bireysel ve grup danışma hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerin bireysel, duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla çalışmaların yürütüldüğü birimde, okul dönemi boyunca danışmanlık hizmetleri randevu sistemiyle verilmekte ve belirlenen saatlerde 45 dakikalık oturumlar şeklinde yapılmaktadır. Danışmanlık hizmetleri ücretsizdir. Danışmanlık hizmetlerinde süreç; gizlilik, güven, gönüllülük, eşit ilişki ve kabul ilkeleri çerçevesinde yürütülmektedir.

Bireysel Danışmanlık
Kendini tanımak, davranışlarını anlamak, farkındalıklarını arttırıp geliştirmek isteyen, olaylarla başa çıkmada zaman zaman güçlüklerle karşılaşan bireylere yönelik profesyonel danışmanlık hizmetidir. Danışanın kendisiyle ilgili farkındalığı artar, kendisi için çözümler üretir, kararlar alır ve bunu danışman yardımıyla uygular. Bireyler, sorunlarını çözmede kendilerini yetersiz görseler de bireysel danışmanlık hizmeti vesilesiyle sorunlarını fark ederler ve bu sorunlarla yüzleşebilirler. Böylelikle hem akademik hem de sosyal hayatlarında daha başarılı ve verimli olmaları amaçlanır.

Grup Danışmanlığı
Sorunlarıyla ilgili farkındalık kazanmış bir grup insanın, bir grup lideriyle bir araya gelerek sorunlarını paylaştıkları bir süreçtir. İnsan, hayatı boyunca dile getiremediği olumlu ya da olumsuz birçok duygu ve düşünceyi grupla psikolojik danışma sürecinde ifade edebilmekte ve farkındalığı artmakta, kendini tanıma fırsatı bulmaktadır. Grupla psikolojik danışma ortamında üyeler, bireysel ayrılıklarını fark ederler. Kendileri dışında daha başka özelliklere sahip kişilerin var olabileceğini öğrenirler. Bireysel psikolojik danışmanın temel ilkeleri (gizlilik, güven, gönüllülük, kabul) grupla psikolojik danışma için de geçerlidir.

İstanbul Medipol Üniversitesi’nde kayıtlı olan tüm öğrenciler birime başvurabilirler. 
Üniversitemizde, bu hizmet ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Başvuru için lütfen başvuru formunu eksiksiz doldurup, pdrbasvuru@medipol.edu.tr adresine e-mail göndermeniz gerekmektedir. Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

 

Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde kimler çalışıyor?

Kavacık Güney Yerleşkesi
Uzman Klinik Psikolog Sevilay Sitrava 
Hafta içi her gün 08.30-17.30. 
Ofis güney kampüs B2 katında bulunmaktadır. (Kütüphane karşısındadır.)

 

Kavacık Kuzey Yerleşkesi

Uzman Klinik Psikolog Nurbanu Perişan

Hafta içi her gün 08.30-17.30

Ofis Kuzey kampüs D bloktadır (Revirin karşı odası.)

 

Kavacık Güney Yerleşkesi

Kısmi zamanlı olarak da, üniversitemizin Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda, kıdemli klinisyenlerin gözetimi altında uzmanlık eğitimi alan psikologlar

Hafta içi her gün 08.30-17.30

Ofis Güney Kampüs Revir’in yan odası.