Kurucu'dan
Yazdır

Kütüphane


İstanbul Medipol Üniversitesinde Kütüphane hizmetleri Kavacık Kuzey, Kavacık Güney, Haliç ve Bağcılar Kampüslerimizde (Medipol Mega Üniversite Hastanesi) sunulmaktadır. 40 bin ciltlik rafa sahip kütüphanelerimiz 20 bin akademik kitap, sayıları günbegün artarak toplamda 1.240 m2 alanda 3 kampüste 4 kütüphane ile hizmet vermektedir.
 
Kütüphanemiz eğitim, öğretim ve araştırma programlarını destekleyen, öğretim elemanları, öğrenciler ve diğer araştırmacıların bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılayan ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden altyapısıyla sürekli kendini güncellemektedir.
 
Kütüphanemiz gelişmiş bilişim teknolojisi sayesinde sağlık, sosyal ve fen bilimlerinden, kültür, sanat ve edebiyata kadar pek çok alanda ulusal ve uluslararası yayınlara erişim imkânı sunmaktadır.
 
Nadide Eserler Koleksiyonu
 
Kütüphanemizde 1950 yılları öncesine ait 38 kitaptan oluşan nadir eser koleksiyonu bulunmaktadır. Eserler özel koruma statüsüyle korunmakta ve yalnızca camlı dolap vitrinlerinde sergilenmektedir. Ayrıntılı incelemek isteyenler için tüm koleksiyon dijitalleştirilerek online olarak kullanıma sunulmuştur. Koleksiyon geliştirme politikamız, basılı kaynakların yanında elektronik yayınlara ve veri tabanlarına kampüs içinden ya da kampüs dışından uzaktan erişim sağlanmasına önem vermektedir.
 
Kavacık Kuzey Kampüs Kütüphanemiz 7/24,
 
Kavacık Güney Kampüs Kütüphanemiz Hafta İçi: 08.30-22.00 / Hafta Sonu: 08.30-22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 
Not: Detaylı bilgi için kutuphane.medipol.edu.tr adresini ziyaret ediniz.
 
Tel: 0212 453 48 00- 4870