BAŞKAN'DAN
Yazdır

Kampüste Hayat

Medipol Üniversitesi, Kavacık ve Haliç kampüslerinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca öğrencilerin uygulama dersleri ve staj eğitimleri Bağcılar’daki Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde devam etmektedir.


Kavacık Kampüsü; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu Yakası ayağında, köprünün hemen çıkışında yer alan Kavacık Kampüsü, Beykoz Ormanlarına komşu merkezi konumu ile dikkat çekiyor. Kavacık Kampüsü, tenis ve basketbol sahaları, dinlenme ve sohbet alanları, geniş salonları, derslikleri ve bahçeleri ile öne çıkıyor. Medipol, hızla devam eden yeni Kavacık Kampüsü inşaatı ile de Kavacık’ı bir eğitim üssü yapmayı hedefliyor. Beykoz, 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni Kavacık Kampüsümüze ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Haliç Kampüsü; Suriçinde, Haliç’in kenarında yer almaktadır. Kentin en merkezi konumuna sahip olan Kampüs, çevresindeki tarihi ve kültürel zenginlik ile öne çıkıyor. Haliç Kampüsü; modern binası, ferah lobisi ve bahçeleri ile canlı bir üniversite yaşamına ev sahipliği yapıyor. Sinema, tiyatro, müzik, gezi ve fotoğrafın da aralarında olduğu 50’ye yakın öğrenci kulübü de bu canlılığa renk katıyor.

Bağcılar Kampüsü; Öğrencilerin uygulama dersleri ve staj eğitimlerinin yapıldığı Bağcılar’daki Medipol Üniversitesi Hastanesi ise TEM Otoyolu kenarında olmasının getirdiği merkezi konumu ve dev bir eğitim kompleksi olması ile öne çıkıyor. Bünyesinde Genel, Onkoloji, Kalp-Damar Cerrahisi ve Diş Hastanesi olarak 4 hastaneyi barındıran Medipol Üniversitesi Hastanesi, 470 yatak kapasitesi, 133 yoğun bakım ünitesi, 246 poliklinik odası ve 25 ameliyathanesi ile Medipol öğrencilerine pratik eğitim imkânı sunuyor.