BAŞKAN'DAN
Yazdır

İş Hayatına Medipol'de İlk Adım

Medipol Üniversitesi öğrencileri, Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu bünyesindeki kurumlarda ilk yıllardan işe başladılar. Bir yandan eğitim görürken bir yandan da çalışan öğrenciler, iş tecrübesinin kendilerine çok şey kattığı fikrinde.

Rabia Yaman: Bir bebeğin, benim verdiğim bakımla hayata tutunduğunu görmenin hazzı anlatılamaz

Hemşirelik 3. Sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Anabilim Dalı bütünleşik yüksek lisans öğrencisiyim. Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde yenidoğan yoğun bakım hemşiresi olarak çalışıyorum. Bu birimde çalışmayı kendim istedim. Ünitede çalışan olarak bulunmak, özgüvenimin artmasına ve ekip anlayışımın gelişmesine yardımcı oluyor. Hasta bir bebeğin bakımına yardımcı olmak ya da bakımını üstlenmek sorumluluk bilincimin artmasını da sağlıyor. Bir bebeğin benim verdiğim bakımla hayata tutunduğunu görmenin hazzı anlatılamaz. Çalışmak aynı zamanda, okulda aldığım teorik bilgiyi uygulamaya dönüştürmemi sağlıyor. Mesleğime olan sevgim, saygım gün geçtikçe daha da artırıyor.

Murat Gülpınar: Hemşirelik eğitiminden sonra yüksek lisans da yapacağım

Hemşirelik 3. sınıf öğrencisiyim. Medipol Sağlık ve Eğitim Grubu bünyesinde acil serviste çalışmaktayım. Mesleğe ilk adımı atacak olan bir hemşirelik öğrencisi olarak el beceri ve pratiğimi geliştiriyorum. Kendimi geliştirmemi sağlayan bir iş yapıyorum. Hem okul, hem iş ikisi birlikte biraz yorucu oluyor doğal olarak. En fazla zorlandığım dönem sınavların olduğu haftalarda zor oluyor. Ancak bazı şeyleri başarmak için biraz zorlanmak gerekebiliyor ve zaten bu mesleği seçtiysek zor şartları zaten göze almıştık. Mezun olduktan sonra sadece hemşirelik diplomasını kullanarak meslekte ilerlemek istemiyorum. Mezun olduğum bu okulda yüksek lisans yapmak istiyorum. Gerek hastanede gerek akademik yaşamda ilerlemeyi planlıyorum.

Seda Karabacak: İşim bana en çok sorumluluk bilinci katıyor

Sağlık Hizmetleri MYO. Diyaliz Bölümü 1. Sınıf öğrencisiyim. Medipol Üniversitesi Kavacık Kampüsündeki Kız Yurdunda gece sorumlusu olarak çalışıyorum. İşim bana en çok sorumluluk bilinci katıyor. Medipol benim 2. üniversitem. O yüzden de çoğu dersten muafım. Çalışma saatim 18.00’de başladığı için işimle ilgili bir sıkıntı yaşamıyorum. Derslerimle İlgili olarak da bir problem yaşamıyorum. Mezun olduktan sonra Medipol Grubunda bir yerlere gelmeyi gerçekten çok istiyorum.

Zeynep Demir: Kendime güvenim arttı, olaylara bakış açım değişti

Hemşirelik 3. sınıf öğrencisiyim. Medipol Üniversitesi Hastanesinde genel yoğun bakım bölümünde kısmi olarak çalışıyorum. İşim sayesinde birikimim ve çevremdeki insan sayısı arttı, çevrem çok genişledi. Olaylara bakış açım değişti. Kazandığım pratik sayesinde kendime güvenim arttı. Zamanı daha iyi değerlendirmeye başladım. Çalışma alanımın genişlediğini düşünüyorum. Okul ve işi aynı anda yürütmek zor ve yorucu. Haftanın tüm günleri dolduğu için sosyal hayatıma zaman ayıramıyorum.

Merve Şenkula: Kütüphane çalışıyor olmam, sınav haftalarında benim için büyük avantaj

Beslenme ve Diyetetik 1. sınıf öğrencisiyim. Kavacık Kampüsündeki üniversite kütüphanesinde görev yapıyorum. İşim bana hem kitaplarla ilgilenebilme hem de yeni insanlarla tanışabilme olanağı sağlıyor. Ders saatlerimin uzaması sonucu iş ve ders saatim çakışmadığı sürece işimin gündelik hayatıma hiç bir yan etkisi yok. Yalnızca Cumartesi günkü mesaim haliyle sosyal hayatımı etkiliyor. Kütüphane çalışıyor olmam, sınav haftalarında ise benim için büyük bir avantaj. Şu an için gelecek planlarım arasında bir klinik diyetisyen uzmanı olmak var. Medipol Eğitim ve Sağlık Grubunda çalışmak… Neden olmasın?