Kurucu'dan
Yazdır

2017, Medipol’ün büyüme ve başarı yılı oldu

Medipol, 2016’da olduğu gibi 2017’de de LYS şampiyonlarının adresi oldu. Öğrenci sayısının 25 bin bandını aştığı 2017’de büyümeyi başarı ve gelişme takip etti. TÜBA Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülü geçen yıl olduğu gibi bu sene de Medipol’den bir akademisyene verildi. TÜBA Uluslararası Akademi Ödülü ise Fen ve Mühendislik Bilimleri kategorisinde Medipol’e geldi. Bir hocamızın ‘Bilime Yön Veren 100 Türk’, diğerinin ise ‘Türkiye’nin 10 Başarılı Genç İnsanı’ arasında gösterildiği 2017’de bir başka akademisyenimiz ise TÜSEB’in ‘Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülü’ne layık görüldü. Yıl içinde TÜBİTAK’ın Ar-Ge projelerinde üst sıraları zorlayan Medipol, öte yandan hem halk oylamasında hem de Marketing Türkiye listesinde ‘Türkiye’nin En Başarılı Sağlık Markası’ ilan edildi. İşte detaylar…

29.12.2017
2017, Medipol’ün büyüme ve başarı yılı oldu

Başlıksız Belge

'Türkiye’nin en itibarlı sağlık markası Medipol'
Marketing Türkiye ve Akademetre’nin ortaklaşa düzenlediği The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Medipol, 2016 yılının sağlık sektöründeki en itibarlı markası seçilerek ‘The One Awards’ ödülünü kazandı.
10.1.2017

Dr. Kerman, TÜBA Ödülünü Başbakan Yardımcısı Canikli’den aldı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülü’ne layık görülen Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bilal Ersen Kerman’a plaketini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen törende Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli takdim etti.
2.2.2017

SD Dergisi 10’uncu yaşını kutladı
Medipol Üniversitesi himayesinde yayımlanan Sağlık Düşüncesi ve Tıp Kültürü Dergisi (SD) 10’uncu yaşını kutladı. Güney Kampüs Konferans Salonumuzun ilk kez bir etkinliğe ev sahipliği yaptığı tören, SD Yayın Kurulu Üyeleri ve yazarları ile İstanbul ve Ankara bürokrasisinden konukları buluşturdu.
23.2.2017

Bir kez daha JCI Kalite Belgesi aldık
Medipol Üniversitesi Hastanesi, 1 Mart 2014’te JCI Üniversite Hastanesi Standartlarında dünyada 32’inci, Türkiye’de ilk hastane olmuştu. 3 yılda bir tekrarlanan JCI denetimi 20-24 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşti ve 1 Mart 2017’de hastanemiz JCI tarafından tekrar akredite oldu.
1.03.2017

‘Sınır tanımayan bilim insanları’ tecrübelerini Medipol’de paylaştı
Dünyanın prestijli üniversitelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla çok sayıda ödüle layık görülen Türk bilim insanları, tecrübelerini Medipol Üniversitesinde gerçekleştirilen 5. Yurt Dışı Farkındalık Zirvesinde paylaştı.
8.5.2017

‘Bilime yön veren 100 Türk’ arasında bir Medipollü
Turkishtime Dergisi, Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç’ı “Bilime Yön Veren 100 Türk” arasında gösterdi.
12.5.2017

Mustafa Ceceli ve Betül Demir şarkılarını İMÜFEST 17’de söyledi
İMÜFEST ’17 yaklaşık 5 bin öğrencinin katılımıyla Kavacık Kuzey Kampüsümüzde gerçekleştirildi. Türk pop müziğinin yıldızları Mustafa Ceceli ve Betül Demir sevilen şarkılarını Medipol öğrencileri için söyledi.
12.5.2017

2017 Mezuniyet Törenimiz gerçekleştirildi
Medipol Üniversitesi 2017 Mezuniyet Töreni Kavacık Güney Kampüsümüzde yapıldı. Bu yılki törende Hukuk, Eczacılık, Diş Hekimliği, Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve İMÜ Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşadı.
24.5.2017

Nano mikroskoplar Medipol’de tasarlanıyor
Medipol Üniversitesi bünyesinde kurulan “Yenilikçi Mikroskop Teknolojileri Merkezi”nde süper-çözünürlüklü ve 3 boyutlu mikroskoplar geliştiriliyor. Saç telinden bin kat küçük nanometrik cisimleri görüntüleyen mikroskoplar, erken evre kanserlerin teşhisine de destek verecek.
21.7.2017

Medipol, TÜBİTAK projelerinde üst sıraları zorluyor
Toplam bütçesi 25,5 milyon TL’ye ulaşan ve TÜBİTAK tarafından kabul edilmiş 71 araştırma projesi bulunan Medipol Üniversitesi teknoloji ve yenilik geliştirme faaliyetlerinde vites büyüttü. Araştırma faaliyetleri için 2013 ve 2014’te 200 bin TL’ler civarında kaynak kullanan Medipol, 2015’te 2,5 milyon TL’yi, 2016’da ise 4 milyon 200 bin TL’yi Ar-Ge faaliyetlerine ayırdı.
24.7.2017

Şampiyonlar bu sene de ‘Medipol’ dedi
2016’da LYS şampiyonlarının adresi olan Medipol başarısını bu yıl da tekrarladı. MF3 puan türünde LYS Türkiye Birincisi olan Beyza Gürbüz, MF3 Türkiye Üçüncüsü Muhammed Furkan Daşdelen ve MF4’te Türkiye Üçüncüsü, MF3’te ise Türkiye Yedincisi olan Züleyha Seyhan’ın da aralarında olduğu şampiyonlar Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.
10.8.2017

Tavan puanlarında Medipol üst sıralarda
Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi ile Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (İngilizce), Gazetecilik, Özel Eğitim Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümleri ÖSYM yerleştirme sonuçlarında en yüksek tavan puanlarına sahip oldu.
17.8.2017

Michel Odent Medipol’de konferans verdi
Doğum konusunda yaptığı çalışmalarla tüm dünyada tanınan Fransız doktor Michel Odent, Medipol Üniversitesinde “Hızla Gelişen Bilimsel Disiplinler Çağında Doğum” başlığı altında bir konferans verdi.
28.9.2017

“Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülü” Deniz Atasoy'a verildi
Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Atasoy, TÜSEB tarafından verilen “Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülü”nün sahibi oldu. Atasoy, ödülünü Sağlık Bakanı Demircan’ın elinden aldı.
9.11.2017

Medipol Sağlık Grubu halk oylamasıyla ‘Altın Marka’ ödülünü aldı
Marka ve Kariyer Zirvesi kapsamında düzenlenen ‘Türkiye Altın Marka’ ödülü sahiplerini buldu. Medipol Sağlık Grubu, yapılan halk oylamasıyla sağlık alanında birinci oldu. Medipol ayrıca yıl içinde Azerbaycan’da düzenlenen The First 2017’de “Yılın En İyi Sağlık Kurumu”, Almanya’da gerçekleştirilen Avrupa Başarı Ödülleri’nde ise “Yılın Sağlık Kuruluşu” ödüllerine layık görüldü.
6.12.2017

Dr. Toy, “Türkiye’nin 10 Başarılı Genç İnsanı” arasında gösterildi
100’den fazla ülkede 200 bini aşan üye sayısı ile dünyanın en eski ve en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan JCI - Junior Chamber International (Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği), Medipol’den Yrd. Doç. Dr. Fatih Toy’u Fen ve Teknik Gelişme alanında “Türkiye’nin En Başarılı Genç İnsanı” olarak gösterdi.
7.12.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hüseyin Arslan ve Tunçer Baykaş’a ödüllerini takdim etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2017 TÜBA ödüllerine layık görülen Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arslan ile Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tunçer Baykaş’a ödüllerini takdim etti.
12.12.2017